Diltra

Diltra Uluslararası Çeviri ve Belge Yönetimi Basım ve Yayın Hizmetleri Anonim Şirketi 25 yılı aşkın birikim ve deneyimle çeviri, lokalizasyon, terminoloji, redaksiyon ve bağlı hizmetleri veren Türkiye’nin önde gelen dil hizmetleri şirketlerindendir.

 

Hizmetlerini

  • ISO 9001 Kalite Yönetim İlkeleri ve
  • EN 15038 Avrupa Çeviri Hizmeti Standardlarına uygun olarak
  • Yüksek hacimli ve uzun süreli projeleri yürütme becerisi ve deneyimi
  • Çevirmen eğitimi ve dil teknolojileri yatırımlarıyla her zamankinden daha yetkin olarak sürdürmektedir.

 

Çeviri sektöründe uzun yılların getirdiği iş deneyimi, uzman çevirmenlerimiz ve redaktör kadromuz ile müşterilerimize profesyonel çeviri hizmeti taahhüt ediyoruz. Bu taahhüdümüzü dil teknolojilerindeki güçlü altyapımız, yeniliklere açık ve müşteri gereksinimlerine uygun esnek hizmet anlayışımızla çeviriye her adımda artı değer katarak yerine getiriyoruz.

ÜYELİKLERİMİZ

DİLTRA ULUSLARARASI ÇEVİRİ VE BELGE YÖNETİMİ BASIM VE YAYIN HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ kurucuları çeviri sektöründe hizmet vermeye, Türkiye’nin uluslararası ilişkilerinin ve buna bağlı olarak çeviri hizmeti sektöründe nitelikli çevirmen ihtiyacının arttığı 1988 yılında başladı.

 

Kurucularının dil ve kültür birikimi sayesinde İstanbul’un ticari hayatındaki hızlı değişime ve müşterilerinin değişen ve artan taleplerine yetkinlikle cevap vererek şahıs şirketinden kurumsallaşmaya yönelen şirket önce limited daha sonra anonim şirket kimliği ile TAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ VE TOPLAM KALİTE ilkeleri temelinde büyümeye devam etti.

 

Diltra, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ilkelerine ve EN 15038 Avrupa Çeviri Hizmet Standardı iş akışına uygun çeviri yönetimi ile bugün yurt içi ve yurt dışı çeviri taleplerini profesyonelce karşılamaktadır. Dil yetkinliği denenmiş uzman çevirmenleri ile çok-dilli çeviri projelerinde de uluslararası başarı göstererek ülkenin önde gelen çeviri işletmelerinden biri olduğunu kanıtlamıştır.

 

Şirket bugün çevirmen eğitimi, dil teknolojileri, yönetim otomasyonu, terminoloji ve Bilgisayar Destekli Çeviri alanlarına da yatırım yaparak kendini sürekli yenilemektedir.

 

Şirket bünyesinde oluşturulan Bilgisayar Destekli Çeviri Araçları (CAT Tools) bellek ve terminoloji yönetimi sayesinde müşterilerimizin çevirilerinde terim birliği, terminoloji tutarlılığı ve en önemlisi çeviri maliyetlerinde tasarrufa gidilmesini sağladık.

 

Şirketimiz Avrupa yakasında Taksim, Elmadağ’da bulunan merkez ofisi ve Anadolu yakasında Altunizade’de bulunan şubesiyle her dilde yazılı, sözlü, noter tasdikli ve tasdiksiz her türlü çeviri ve lokalizasyon gereksinimleriniz için hizmetinizdedir.

 

 

Vizyonumuz

Değişen ve gelişen dünya şartlarında kaliteli çeviri hizmeti vermek; Sektörümüzde hizmet anlayışı ve uygulamasında örnek, pazarını sürekli geliştiren, öncü ve tercih edilen firmalar arasında olmaktır.

Misyonumuz

Çeviri sektöründe Ülkemiz, Toplumumuz, Müşterilerimiz ve Çalışanlarımız için değer yaratan örnek bir kuruluş olmak.

 

 

 

 

 

 

 

Diltra kendisine gönderilen her türlü bilgiyi gizli tutmayı ve saklamayı taahhüt etmektedir. Bu çerçevede kendisine gönderilen tüm yazılı ve sözlü materyaller, bilgiler, metinler, elektronik ortamlar gizli tutulacaktır. Müşterilerimize verilen hizmetler dışında söz konusu bilgilerin kullanılmasına izin verilmemektedir; üçüncü şahıs ve kuruluşlara bu bilgiler hiçbir şekilde açıklanmamakta ve yine üçüncü şahıs ve kuruluşların bu bilgilere erişmelerine izin verilmemektedir. Diltra’nin tüm çalışanları bugüne kadar müşteri ilişkilerini tehlikeye atabilecek her türlü çıkar çatışmasından kaçınmışlardır ve bundan sonra da kaçınacaklardır.

 

Bu amaçla tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza gizlilik sözleşmeleri imzalatılmaktadır.

 

Tüm fiyat tekliflerimiz standart gizlilik sözleşmemizi de içermektedir. Ancak firmanıza özel tüm gizlilik sözleşmelerini de imzalamaya hazırız.